Ευχαριστήρια Ανοιχτή Επιστολή για Χορηγία Θεατρικής Σκηνής

Κατά τη φετινή σχολική χρονιά το Σχολείο μας τιμήθηκε με μια ιδιαίτερη προσφορά.

Συγκεκριμένα, η οικογένεια του κ. Ιωάννη Ματζάκου και της κ. Ερωφύλης Σιδερή χρηματοδότησε εξ ολοκλήρου το έργο της κατασκευής της θεατρικής σκηνής στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Λυκείου μας, στη μνήμη του γιου τους Παναγιώτη Ματζάκου.

Η προσφορά αυτή αποτελεί για το Σχολείο μας και την ευρύτερη τοπική κοινότητα πολύτιμη αρωγή για την εκπλήρωση της πολιτιστικής τους αποστολής. Στον χώρο αυτό θα διεξάγονται πολιτιστικές εκδηλώσεις, δράσεις και γιορτές, που αποτελούν σήμερα, περισσότερο από ποτέ, αναπόσπαστο κομμάτι της εκπαιδευτικής διαδικασίας και της σχολικής πραγματικότητας.

Ο χώρος εγκαινιάστηκε και χρησιμοποιήθηκε με ιδιαίτερη επιτυχία για πρώτη φορά κατά τη σχολική γιορτή της 25ης Μαρτίου 2019.

Η Διευθύντρια, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι Μαθητές/-τριες του Γενικού Λυκείου Τραγαίας ευχαριστούν θερμά την οικογένεια Ματζάκου – Σιδερή για την ευγενική χορηγία τους προς το Σχολείο μας.