Επανέναρξη δια ζώσης μαθημάτων για την Γ Λυκείου

Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 11/05/2020 ξεκινούν τα μαθήματα στο σχολείο για τη Γ΄ Λυκείου.

Σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου ο αριθμός μαθητών σε κάθε τμήμα δεν μπορεί να υπερβαίνει τους 15 μαθητές.

Ως εκ τούτου, οι μαθητές της Θετικής κατεύθυνσης, της κατεύθυνσης Υγείας και της κατεύθυνσης Οικονομίας και Πληροφορικής θα προσέρχονται στο σχολείο καθημερινά.

Οι μαθητές της κατεύθυνσης Ανθρωπιστικών Σπουδών θα χωριστούν σε δύο υποτμήματα και θα παρακολουθούν μαθήματα εκ περιτροπής. Για αυτή την εβδομάδα οι μαθητές των οποίων το επώνυμο ξεκινά από «Α» έως και «Κ» θα προσέλθουν στο σχολείο Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή. Οι μαθητές των οποίων το επώνυμο ξεκινά από «Μ» έως και «Ω» θα προσέλθουν στο σχολείο Τρίτη και Πέμπτη.