ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με ανακοινώσεις των αρμοδίων φορέων δόθηκε παράταση της αργίας και αύριο, Τετάρτη 26 Ιανουαρίου 2022, λόγω της κακοκαιρίας «Ελπίδα», σε τέσσερις περιφέρειες της χώρας, συμπεριλαμβανομένης και αυτής των Κυκλάδων. Αυτό σημαίνει ότι τα σχολεία στις συγκεκριμένες περιοχές θα παραμείνουν κλειστά.

Επιπροσθέτως, σύμφωνα με νεότερη ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας δε θα πραγματοποιηθεί ούτε αύριο, Τετάρτη 26 Ιανουαρίου, τηλεκπαίδευση στις περιοχές στις οποίες τα σχολεία παραμένουν κλειστά εξαιτίας της κακοκαιρίας. Συνεπώς, το Σχολείο μας δε θα διεξαγάγει αύριο πρόγραμμα τηλεκπαίδευσης.

*Για τη διενέργεια των self tests στις περιοχές με κλειστά σχολεία, θα δοθούν νέες οδηγίες από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Δανακός