ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ/ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Σας πληροφορούμε ότι οι εκπαιδευτικοί του ΓΕ.Λ Τραγαίας θα δέχονται τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών του σχολείου για ενημέρωση σχετικά με εκπαιδευτικά θέματα που αφορούν τα παιδιά τους, σε συγκεκριμένες ημέρες και ώρες:

ΩΡΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΟΝΕΩΝ

Υπενθυμίζουμε ότι η  χρήση προστατευτικής μάσκας είναι υποχρεωτική για τους επισκέπτες των σχολικών μονάδων, τόσο στους εξωτερικούς όσο και στους εσωτερικούς χώρους. Εξάλλου, οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών, πριν την έλευσή τους στο σχολείο υποχρεούνται να εισέρχονται στην πλατφόρμα edupass.gov.gr και να δηλώνουν την πρόθεση φυσικής παρουσίας τους στους χώρους σχολικής μονάδας, ζητώντας να αποστέλλεται στη θυρίδα της σχολικής μονάδας η κατάστασή τους :

α) σε περίπτωση που έχουν εμβολιαστεί ή που έχουν νοσήσει εντός του τελευταίου εξαμήνου και

β) σε περίπτωση υποβολής σε διαγνωστικό (rapid/ PCR) ή αυτοδιαγνωστικό έλεγχο (self test).

Σας γνωστοποιούμε ότι, αν για οποιοδήποτε λόγο η προσέλευσή σας στο σχολείο δεν είναι δυνατή, μπορείτε να επικοινωνείτε με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου τηλεφωνικά κατά τις ημέρες και ώρες που αναφέρονται παραπάνω.